bubble Stavebnictví, průmyslové lepení a čisticí chemie
Volejte zdarma
+420 800 505 595
Přihlášen jako
Informace o účtu Moje objednávky

O nás

METRUM s. r. o. 

Stavebnictví, průmyslové lepení a ochrana dřeva

 

METRUM s. r. o. je česká společnost s dlouholetou TRADICÍ, která se už od počátku 90. let minulého století zabývá VÝROBOU, DOVOZEM a DISTRIBUCÍ především LEPIDEL, TMELŮ, TAVNÝCH PISTOLÍ a NÁPLNÍ, STAVEBNÍ a JINÉ CHEMIE. Patří k ní jak kvalitní produkty, tak i přátelský přístup a samozřejmostí je proškolený personál, díky kterému může společnost poskytovat také profesionální odborné poradenství.

V nabídce dvou divizí, Stavebnictví a divize Průmyslového lepení, najdete výrobky pro STAVEBNICTVÍ, PRŮMYSL, ŘEMESLA i HOBBY. Vše, co je potřeba pro rekonstrukci a stavbu.

Nejznámější a zároveň také nejstarší značkou je ČESKÝ STAVITEL®, který se na trhu objevuje již více než 15 let. Tato značka je zárukou kvality, která zahrnuje přísady do betonů a malt, tmely a silikony, montážní pěny nebo chemické kotvy.

Další významnou značkou je BULDOK. Jedná se o řadu čisticích prostředků na koupelny, krby, rez a mnoho dalšího.

 

V současné době jsme do našeho sortimentu zařadili nové zaměření, PROFI SYSTÉMY, ve kterém aktuálně naleznete produkty značky COROTOP. Jedná se o střešní, fasádní, stropní a podlahové membrány a další doplňkové výrobky, jako jsou pásky pro montáž, lepení a opravu membrán, těsnicí pásky, pásy a výrobky určené pro montáž a provětrání hřebene střechy, výrobky pro utěsnění komínů, střešních oken a prostupů pláštěm objektu. Zahrnuje také prvky pro napojení střechy a okapů, ochranu konstrukce proti nečistotám, ptactvu, hlodavcům a škůdcům. Pro tuto značku nám bylo uděleno výhradní zastoupení na území ČR.

 

METRUM s.r.o. je zároveň i výhradním distributorem značek KOOPMANS a COROTOP. Rovněž je významným distributorem značek DEN BRAVEN, LOXEAL, CARTELL, DŘEVOSAN, DUVILAX, ALKAPRÉN, DISTYK, TRELLEBORG, TECTANE, POLYCOL a dalších.

 

Setkat se s námi a naší prací můžete prostřednictvím veletrhů a dalších předváděcích akcí. Divize Průmyslového lepení se pravidelně účastní sklářského sympozia IGS v Novém Boru a účastníme se také Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně.

                                                                                                                      

Historie Firmy

Společnost byla založena roku 1992 Ing. Jiřím Zapletalem. V začátcích svého působení se zabývala dovozem a prodejem vteřinových lepidel. V roce 1999 se firma rozrostla o divizi zaměřenou na lepidla. Tuto divizi majitelé pojmenovali Průmyslové lepení.

Se začátkem nového tisíciletí vznikla druhá divize, Stavební chemie, specializující se na produkty spojené se stavbou. O rok později se začala rozjíždět výroba produktu Dřevosan s naší původní recepturou.

V roce 2001 se také společnost přeměnila na právnickou osobu pod názvem METRUM s.r.o. V listopadu t. r. získala certifikát ISO 9002. O dva roky později proběhla recertifikace na ISO 9001.

S rokem 2003 se společnost rozhodla své produkty stavební chemie sjednotit pod jednu značku, kterou nazvali ČESKÝ STAVITEL®.

 

Až do roku 2006 sídlila v Kokorách. V roce 2007 se společnost METRUM s.r.o. přestěhovala do nových a větších prostor v Přerově.

Protože se firma i nadále rozvíjí a vyvíjí stále nové produkty, v roce 2014 vznikla nová značka, která nese název BULDOK. Pod touto značkou jsou prodávány čisticí prostředky.  

V roce 2017 společnost oslavila půlkulaté výročí, 25 let na trhu. Od tohoto roku je pro naše obchodní partnery také spuštěn nový objednávkový web, který usnadňuje orientaci v naší nabídce.

Zatím poslední změnou je, že od poloviny roku 2018 se postupně začal měnit design výrobků.

 

 

 

Firma METRUM s.r.o. je zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Krajského soudu v Ostravě oddíl C, vložka 15556, IČ: 25364286.