bubble Stavební systémy, průmyslové lepení a čisticí chemie
Volejte zdarma
+420 800 505 595
Přihlášen jako
Informace o účtu Moje objednávky
Nákupní košík je prázdný

O nás

METRUM s. r. o. 

ČESKÝ STAVITEL®, BULDOK, LOXEAL, KOOPMANS, COROTOP®

 

Historie firmy

Jsme ryze českou rodinnou společností, kterou v roce 1992 založil Ing. Jiří Zapletal v Kokorách.

V začátcích svého působení jsme se zabývali dovozem a prodejem vteřinových lepidel CARTELL.

V roce 1999 se firma rozrostla o divizi zaměřenou na průmyslová lepidla. Tuto divizi jsme pojmenovali Průmyslové lepení. 

Se začátkem nového tisíciletí vznikla druhá divize Stavební chemie, specializující se na produkty spojené se stavbou.

O rok později se začala rozjíždět výroba produktů Dřevosan s naší původní recepturou.

V roce 2001 se naše společnost přeměnila na právnickou osobu pod názvem METRUM s.r.o.

V listopadu t. r. jsme získali certifikát ISO 9002. O dva roky pak později proběhla recertifikace na ISO 9001.

Stále rozšiřujeme aktivity v oblasti zpracovatelů dřeva a výrobců dřevostaveb, automobilovém, sklářském a papírenském průmyslu, stejně tak v obchodních službách pro stavebniny, železářství a hospodářské potřeby.

S rokem 2003 jsme se rozhodli naše produkty stavební chemie sjednotit pod značku ČESKÝ STAVITEL®.

V roce 2007 jsme se přestěhovali do nových a větších prostor v Přerově.

Protože se firma i nadále rozvíjí a vyvíjí stále nové produkty, v roce 2014 vznikla nová značka, která nese název BULDOK. Pod touto značkou jsou prodávány ekologické a čisticí prostředky. Zároveň jsme výhradním distributorem v ČR holandské značky olejových nátěrových hmot KOOPMANS. Jedná se o kvalitní olejové impregnační lazury a laky, nabízené v mnoha barevných odstínech, vhodné do exteriéru a interiéru.

Rovněž jsme výrobcem řady privátních značek a významným distributorem značek LOXEAL, TEX YEAR EUROPE, CARTELL , BOCHEMIT, DUVILAX, ALKAPRÉN, TRELLEBORG, DEN BRAVEN, TECTANE a dalších. Výrobky dodáváme i do dalších zemí EU - Německo, Slovensko, Polsko…  

V roce 2017 jsme oslavili výročí 25 let na trhu. Od tohoto roku je pro naše obchodní partnery také spuštěn nový B2B objednávkový web na stránkách metrum.cz, který usnadňuje orientaci v naší nabídce.

Od poloviny roku 2018 jsme postupně začali měnit a sjednocovat design našich výrobků.

V roce 2019 jsme se stali partnerem ADMD (asociace dodavatelů montovaných domů) a spustili jsme e-shop B2C pro širokou veřejnost.

V současné době jsme rozšířili náš stávající sortiment o nové zaměření s názvem PROFI SYSTÉMY, ve kterém aktuálně naleznete produkty značky COROTOP®. Jedná se o střešní, fasádní, stropní a podlahové membrány a další doplňkové výrobky, jako jsou pásky pro montáž, lepení a opravu membrán, těsnicí pásky a pásy, výrobky určené pro montáž a provětrání hřebene střechy, výrobky pro utěsnění komínů, střešních oken a prostupů pláštěm objektu. Nabídka zahrnuje také prvky pro napojení střechy a okapů, ochranu konstrukce proti nečistotám, ptactvu, hlodavcům a dalším škůdcům. Pro značku COROTOP® nám bylo uděleno výhradní zastoupení na území ČR.

Firma METRUM s.r.o., to jsou kvalitní výrobky, proškolení zaměstnanci, profesionální odborné poradenství a přátelský přístup. Setkat se s naší prací můžete prostřednictvím mezinárodních veletrhů, sympozií, seminářů a různých předváděcích akcí. Divize Stavební chemie se pravidelně účastní Mezinárodního odborného semináře Dřevostavby Volyně. Divize Průmyslového lepení se již mnoho let účastní sklářského sympozia IGS v Novém Boru a stejně tak vystavujeme na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně.

                     

Firma METRUM s.r.o. je zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Krajského soudu v Ostravě oddíl C, vložka 15556, IČ: 25364286.