bubble Stavební systémy, průmyslové lepení a čisticí chemie
Volejte zdarma
+420 800 505 595
Přihlášen jako
Informace o účtu Moje objednávky
Nákupní košík je prázdný

Potřebujete betonovat, ale nemůžete sehnat ocelové výztuhy? Nevadí, máme řešení.


Potřebujete betonovat, ale nikde nemůžete sehnat kari sítě ani jiné ocelové výztuhy? A když je najdete, stojí násobně víc než dřív? Tak nečekejte na naskladnění a podívejte se na naše funkční řešení, které ocel nepotřebuje a v některých případech ji dokonce předčí. Říkáme mu „kari síť v sáčku“ a opravdu tak funguje. Nečekejte na ocel, betonujte moderně.

Ať už jde o kutilský stavební záměr, drobné opravy nebo profesionální výstavbu průmyslových objektů, některé části betonových konstrukcí je nutné dodatečně vyztužit. Vlivem využívání či zatěžování se může například snížit nosnost staveb a po letech se mohou stát i nebezpečnými pro užívání. Tomu nepomáhají ani nepříznivé povětrnostní podmínky a zub času.

Současná poptávka na stavebním trhu způsobuje nedostatek klasických ocelových kari sítí a dalších ocelových výztuh, které se nejčastěji používají jako výztuž betonových základů, základových desek, opěrných stěn a dalších typů železobetonových konstrukcí. Efektivní alternativou jsou výztužné vlákna do betonu, které patří mezi finančně nenáročné, ale zároveň osvědčené technologie. Umožňují rychlou a efektivní výstavbu nových stěn či podlah. Jedná se o účinný a trvanlivý způsob výztuhy pro betonové konstrukce, který ovšem nenahrazuje výztuže pro nosné konstrukční prvky.

Hlavní přednosti:
•    Vysoce ekonomické řešení výztuže do betonu
•    Nízká váha umožňuje extrémně snadnou a okamžitou přípravu
•    Vhodné pro vnitřní i venkovní použití 
•    Materiál, který neoxiduje PP (polypropylenová vlákna)
•    Výhodná balení 6x 150 g nebo 1x 900 g 
•    Dávkování podle potřeby a možnosti v množství 600 - 900 g/m3 směsi.

Výztuž z polypropylenových vláken z naší nabídky, neboli „kari síť v sáčku“, je velmi univerzální a má velkou škálu využití. Hodí se skvěle do potěrových betonů, štuk či tmelicích malt. Tato vlákna zvyšují pevnost a trvanlivost betonu a představují ekonomickou alternativu ke kovovému pletivu a všeobecné výztuži. Nezpůsobují korozi a minimalizují vznik smršťovacích trhlin. Beton vyztužený vlákny zajišťuje lepší absorpci energie, lepší tvárnost, je odolnější proti otěru, a má vliv na celkové snížení pořizovacích a montážních nákladů. Vlákna jsou navržena tak, aby poskytovala betonu dostatečnou pevnost, trvanlivost a ochranu proti praskání a korozi. 

Naše výztužná vlákna do betonu jsou vhodné téměř pro všechny betonářské práce.